• Osiągnięcia Uczniów

• MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W KAJAKARSTWIE

• Z przyjemnością informuję, o kolejnych sukcesach Borysa Boby z klasy 7a. 11 maja 2024 roku, w Czechowicach - Dziedzicach obyły się Długodystansowe Mistrzostwa Śląska w Kajakarstwie, w których Borys - zawodnik MOSM Tychy -  zdobył złoty medal w kategorii młodzicy 2010 w konkurencji K1 2500 m.

Barbara Boba

Serdecznie gratulujemy sukcesów Borys.

• Tyskie Asy z Trzeciej Klasy

• 24 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 35 odbyła się osiemnasta edycja Międzyszkolnego Konkursu Tyskie Asy z Trzeciej Klasy.

W konkursie brali udział uczniowie klas trzecich z pięciu tyskich szkół. Naszą szkołę reprezentowały dwie wspaniałe uczennice z klasy 3a: Zosia i Zuzia. Dziewczynki musiały wykazać się szeroką wiedzą z edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej, rozwiązując różnorodne zadania. Ponadto rywalizowały z innymi uczestnikami konkursu w ramach sportowych rozgrywek.

Nasze reprezentantki zajęły piąte miejsce. Najważniejsza była zabawa i możliwość sprawdzenia się w różnych dziedzinach wiedzy.

• Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym

• Uczen naszej szkoły - Borys Boba zdobył srebro na Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym, które odbyły się w Wałczu w dniach od 3.05.2024 do 5.05.2024. W konkurencji  K1  11.7 km M mł 2010- FINAŁ. Co oznacza, że płynął w kajaku K1 na odcinku 11,7 km, M-mężczyźni, mł- młodzicy, rocznik 2010. Organizatorem Mistrzostw Polski w Maratonie kajakowym na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego było Wałeckie Towarzystwo Sportowe Orzeł.

Poniżej link do oficjalnych wyników- Borysa wyścig nr 44.

Barbara Boba

• NIKOLA DYNAK - GRAND PRIX POLSKI - SKOKI DO WODY

• Wielkie gratulacje dla naszej uczennicy Nikoli Dynak z klasy 5a, która odnosi coraz większe sukcesy w skokach do wody. Nikola niedawno wróciła z zawodów Grand Prix Polski organizowanych w Rzeszowie, na których uzyskała dwa piąte miejsca skacząc z wieży oraz z trampoliny 1 metr.  Nikola po raz pierwszy rywalizowała z bardziej zaawansowanymi zawodniczkami. Zdobyła swój rekord życiowy przekraczając pułap 200 punktów (do 4 miejsca z trampoliny 1 metr brakowało jej 1,65 pkt, a z trampoliny 3m 0.6 pkt). Bardzo gorąco kibicujemy Nikoli, kolejne zawody już w czerwcu.

• XII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej o Bożym Narodzeniu

• 23 stycznia 2024 roku, w Szkole Podstawowej nr 35 w Tychach, odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej o Bożym Narodzeniu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2a: Hanna Pałys i Patrycja Biszczanik. Dziewczynki wykazały się szeroką wiedzą biblijną oraz gruntowną znajomością tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Drugoklasistki z SP-40 zdobyły II miejsce. Gratulujemy bardzo serdecznie!

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ŚPIEWANIA KOLĘD I PASTORAŁEK

• 19 grudnia 2024 roku uczniowie: Kacper Kupczyk, Oliwia Piskorowska, Oktawian Machura, Lena Woźniak, Paulina Trojca z klasy 1b i Adam Kołodziejczyk, Nina Viscardi, Zofia Bolibrzuch, Hanna Blińska, Patrycja Kolasińska z klasy 1c oraz Melania Niemiec, Hania Deda, Emilka Sojka, Maja Ścierska z klasy 2c brali udział w XVIII Miedzyszkolnym Konkursie Śpiewania Kolęd I Pastorałek Klas Integracyjnych "Wśród nocnej ciszy".

Dzieci z klasy 1c oraz 1b otrzymały wyróżnienie natomiast dziewczynki z klasy 2c wyśpiewały 3 miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursu z całego serca gratulujemy.

• TYSKIE ORŁY

•

Docenione Zdolności  -"Tyskie Orły" -  20 listopada odbyła się tyska gala najzdolniejszych, podczas której zostali nagrodzeni  uczniowie wyróżniający się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i sportowymi. Wśród nich znalazła się wychowanka i absolwent  SP-40 w Tychach, Nikola i Nataniel Dynak.

• GRAND PRIX POLSKI W SKOKACH DO WODY

• Od 17 do 19 listopada 2023 roku, w Tychach, Nikola Dynak brała udział w Grand Prix Polski w skokach do wody oraz w X Memoriale Haliny Chrząszcz-Bartkowiak. W skokach z trampoliny - 1 metr - zdobyła brązowy medal, a skacząc z trampoliny - 3 metry - uzyskała życiowy rekord 170,50 pkt, zdobywając złoto.

W podsumowaniu wszystkich Grand Prix Polski z roku 2023, Nikola zdobyła trzecie miejsce i otrzymała puchar. Natomiast dla najlepszej wykonawczyni skoku Auerbacha otrzymała złoty medal oraz puchar Prezesa UKS Auerbach Tychy.  Kolejny złoty medal otrzymała za najlepiej wykonane skoki śrubowe.