• Szkoła Podstawowa nr 40 im. gen. Jerzego Ziętka w Tychach

To nowoczesna placówka, wybudowana w 1986 roku w osiedlu „Zuzanna” w Tychach.

W roku 1999 budynek został podzielony na dwie szkoły: Szkołę Podstawową nr 40 im. gen. Jerzego Ziętka w Tychach oraz Gimnazjum nr 7 w Tychach.

Od stycznia 2003 roku nasza szkoła otrzymała nazwę: Szkoła Podstawowa nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Jerzego Ziętka w Tychach.

Placówka posiada 22 sale lekcyjne, w tym dobrze wyposażone dwie pracownie komputerowe i trzy pracownie językowe. Posiadamy również salę teatralną, przestronną świetlicę, bibliotekę z czytelnią, Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, gabinet logopedyczny, salę terapeutyczną do stymulacji polisensorycznej, salę terapeutyczną do integracji sensomotorycznej, trzy sale gimnastyczne i dwie stołówki.

Dzięki dodatkowym środkom finansowym przekazanym przez Gminę Tychy, w szkole został przeprowadzony remont, który zakończył się w 2010 roku. Od tego czasu, nasi uczniowie mogą uczyć się w bardzo dobrych warunkach. Zmodernizowane zostały wszystkie pomieszczenia, elewacja, dach oraz instalacje. Ponadto zadbano także o nowoczesne wyposażenie placówki.

Trzydziestoletnia historia szkoły