• Wydarzenia szkolne

• 2023/2024

• XI POWIATOWY KONKURS WIELKIE RELIGIE ŚWIATA

13 marca 2024 roku odbyła się kolejna edycja powiatowego konkursu WIELKIE RELIGIE ŚWIATA organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 40 w Tychach. W konkursie wzięli udział uczniowie reprezentujący 9 szkół podstawowych z Tychów i Katowic. Konkurs ten łączy w sobie elementy historii, religioznawstwa i kulturoznawstwa. Ma za zadanie nie tylko wzbogacać wiedzę uczniów, ale także kształtować postawę tolerancji i zrozumienia dla różnorodności kulturowej i religijnej.

W tegorocznym konkursie zwycięzcami okazali się uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 10 w Tychach, miejsce drugie zajęli uczniowie SP 6 w Tychach, natomiast 3 uczniowie z SP 9 również z Tychów.

Zwycięzcy otrzymali nie tylko dyplomy i nagrody rzeczowe, ale także wpis u na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, który daje dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich, ponieważ organizowany przez naszą szkołę konkurs wpisany jest na listę kuratoryjną. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i zasłużyli uznanie i gratulacje.

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów humanistycznych w SP-40 Danuta Stoch i Bartosz Łukasik.